ROCZNY KURS SZAMAŃSKI

W marcu tego roku ruszyła trzecia edycja rocznego kursu podstawowej wiedzy i praktyk szamańskich. Tym razem jest ona poświęcona w dużej mierze pracy z bębnem– jako podstawowym narzędziem szamańskiego uzdrawiania, służącym do zmiany naszej świadomości i przenoszenia jej do światów duchowych.

Kurs jest podzielony jest na 4 moduły, które odpowiadają czterem porom roku, dzięki czemu możemy głębiej wejść w naturalny cykl natury, zapoznać się z tymi jakościami, właściwościami i energią. Nie ma bowiem szamanizmu bez głębokiego kontaktu z przyrodą, respektowaniem praw i cykli Natury oraz głębokiego szacunku wobec wszystkiego co żyje, zarówno widzialne jak i niewidzialne.

Aneta:
Kurs przewyższył moje oczekiwania. Natchnął mnie życiem i wydobył uśpioną moc. Zasiał nowe ziarno, które ciągle kiełkuje i rośnie. Zbliżyłam się do siebie, do swojej pierwotnej mocy, źródła, które napędza mnie do dalszego działania; życia w prawdzie, miłości i w zgodzie z cyklem natury. Najbardziej podobały mi się nasze spotkania na żywo, to taka pigułka, miesiąc pracy w 3 dni. Przez cały kurs czuję bardzo Twoją opiekę, zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy gdy tego potrzebuję, nigdy się na Tobie nie zawiodłam, za co jestem bardzo wdzięczna. Cały kurs jest dla mnie iskierką, dzięki której mój ogień znowu płonie, moje życie się przewracało parokrotnie podczas ostatniego roku, z każdym przełomem robię się szczęśliwsza, bliższa sobie.

Zjęcia z pierwszej edycji

Katarzyna:
Kurs pozwolił mi odzyskać spokój. Głęboki kontakt z energiami żywiołów dał mi zrozumienie ciągłej zmienności, nauczył akceptacji i radości wypływającej z bycia częścią Natury. Kurs był duchową podróżą, która mnie zaskoczyła, zachwyciła i wyzwoliła głębokie zaufanie. Jeszcze bardziej poczułam, że wszystko jest właściwe. Iza to doskonała nauczycielka, która pokazuje, ale nie narzuca i która inspiruje swoją autentycznością, spójnością oraz kreatywnością.Ten rok był jak piękny sen pełen warstw, które dopiero teraz kawałek po kawałku mogę rozumieć i integrować.Dziękuję za tyle odkryć, za piękną wspólnotę i za poszerzenie świadomości.

NAUKI

Szamanizm to praca z duchami przyrody i duchami krain szamańskich świata dolnego, środkowego i górnego. To budowanie relacji i utrzymywanie harmonii pomiędzy tymi światami. To przede wszystkim praktyka, osobiste doświadczenie i osobisty kontakt z przestrzenią sacrum.

Każdy semestr kończymy trzydniowym spotkaniem i wspólną pracą w grupie. Są więc cztery spotkania na żywo (obowiązkowe), spotkania indywidualne (na żywo lub online) praca w kręgach (na żywo i online) oraz ponad dwadzieścia zadań do pracy osobistej na dany sezon.
Ważnym elementem przyjęcia na kurs jest początkowa aplikacja, która pokazuje na jakim etapie swojej drogi i samopoznania jest każdy uczestnik.

Do bieżącej komunikacji i wymiany informacji jest powołana zamknięta grupa na Facebooku, oraz konwersacja w aplikacji Messenger. Na grupie dzielimy się refleksjami dotyczącymi poszczególnych zadań, cyklicznie są tam publikowane artykuły związane z zagadnieniami omawianymi na kursie oraz nagrania wideo i filmy instruktażowe.

O MNIE

 Jestem na szamańskiej ścieżce od trzynastu lat. Przez ten czas przeszłam wiele inicjacji, duchowych i mistycznych podróży, ceremonii, rytuałów, technik i warsztatów. Na swojej ścieżce spotkałam wielu nauczycieli i pomocników, którzy przekazywali mi swoją wiedzę, zarówno ze światów duchowych jak i z naszej rzeczywistości.

Obecnie moimi mistrzami w zakresie szamanizmu są: Eva Ruprechtsberger, która uczy mnie już trzeci rok, przekazując techniki i nauki jakie sama otrzymała od wielu nauczycieli ludności rdzennych (zwłaszcza Lakota) oraz Sandy Ingerman, która przez wiele lat była jej nauczycielką.

Drugą ważną postacią w mojej edukacji jest dr. Walery Topojew, chakaski szaman, który przekazuje tradycyjną wiedzę z zakresu szamanizmu syberyjskiego, który jest niezwykle bliski mojemu sercu, gdyż moja przygoda z szamanizmem zaczęła się od inicjacji na wyspie Olchon- mistycznej wyspie położonej na jeziorze Bajkał na Syberii.

Fuzje tych nauk, a także mojego wieloletniego doświadczenia i przekazywanych informacji ze świata duchowego od swoich przewodników, podsumuje i przekaże w tej edycji kursu. Wiedza ta będzie obejmować:

 • pracę z cyklem Natury i Kołem Życia

 • pracę z Żywiołami i duchami siedmiu świętych kierunków

 • oczyszczanie się ze szkodzących duchów, podczepów, tłumionych emocji, traum
 • pracę z bębnem, grzechotką oraz innymi narzędziami i rekwizytami

 • podróże do trzech światów

 • pracę ze Zwierzętami i Roślinami Mocy, sprzymierzeńcami i przodkami

 • Pieśń, Taniec, Symbol, Imię Mocy

 • Dary Duszy i Odzyskanie duszy

 • Medycynę Kręgu

 • Medicine Walk, Predestination Walk, Vision Quest

 • tworzenie ceremonii i celebracji świąt

 • pracę z intencją

 • pracę z archetypami

REGUŁY

Kurs z definicji jest cyklem edukacyjnych zajęć, służących zdobyciu wiedzy i umiejętności w określonym zakresie. To jest kurs rozwoju swojej świadomości poprzez praktyki szamańskie. A zatem to, czego od Was wymagam to otwarcie się i przyjmowanie wiedzy oraz wykonywanie powierzonych zadań, ćwiczeń i obecności na zajęciach grupowych oraz spotkaniach indywidualnych.  Na kursie będziemy respektować zasady i nauki kręgu.
– Decydując się na kurs zgadzasz się na udostępnienie informacji o sobie w zgodzie z aktualnymi zasadami przetwarzania i ochrony danych
– Nie ma możliwości udostępniania materiałów i ćwiczeń osobom postronnym, które nie biorą udziału w kursie.
– Nieobecność na spotkaniu grupowym jest równoznaczna z rezygnacją kursu.
– Jeśli samemu rezygnujesz z kursu w trakcie jego trwania, nie przysługuje ci zwrot kwoty za bieżący semestr, a jeśli została dokonana wpłata za cały kurs, to zwrotowi podlega kwota za pozostałe semestry.

Kasia:
Gdybym miała podsumować ostatni rok, pewnie byłby jednym z najtrudniejszych w moim życiu. Na szczęście, był to też czas spotkania z Izą i grupą cudownych ludzi, na szamańskiej ścieżce. Zwykle bardzo ostrożnie wybieram sobie nauczycieli, zwłaszcza w obszarze duchowości, tutaj przekonała mnie spójność Izy, która naprawdę wierzy w to, co mówi i żyje zgodnie z tym, co głosi. Nie rozdaje ryb, tylko wędki. Nie udaje, że wie wszystko i dzieli się swoimi słabościami. Ma ogromną wiedzę, talent i udokumentowaną praktykę na tej ścieżce. A, że jest autentyczna, jej kurs przyciąga ludzi autentycznie zainteresowanych i szukających swojego połączenia ze Źródłem. O tym dla mnie był ten rok, o poznawaniu siebie, praktykowaniu połączeń z Naturą, cyklem życia, o zstępowaniu wgłąb i w Cień. Czuję się niezmiernie ubogacona tym wszystkim, zyskałam wiedzę, nowe narzędzia, ciekawość i pokorę wobec świata duchowego. Ten rok to wielki krok w kierunku samopoznania oraz integracji, bezcenne wspomnienia i głębokie przyjaźnie. Czuję ogromną wdzięczność za opiekę i prowadzenie Wszechświata, który pozwolił mi trafić tutaj, wtedy i na tych ludzi. Wszyscy, co za mną!

 

🔸 Spotkanie prowadzi Izabela Ewa Ołdak, artystka sztuk pięknych, malarka, tatuatorka, wizjonerka, kobieta mocy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki w Enschede w Holandii. Jej twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, murale, projekty land-art oraz tatuaże tworzone w ramach szamańskiej ceremonii.
Od kilkunastu lat zajmuje się szamańskimi technikami uzdrawiania. Przechodząc wiele inicjacji, duchowych i mistycznych podróży, ceremonii i warsztatów.
🔸 Spotkania na żywo dobywają się w mojej pracowni Portal Mocy w Makowie Podhalańskim. Można tutaj zatopić się w kolorach i
pięknie wszechobecnej sztuki, zapachach świec i kadzideł oraz dźwiękach muzyki.
Portal Mocy jest przestrzenią otwartą na rozmaite wydarzenia kulturalne. Odbywają się tutaj spotkania w kręgu, wydarzenia muzyczne, warsztaty artystyczne oraz rozwoju duchowego.
Serdecznie zapraszam do poznania tego magicznego miejsca.

Dorota:
Kurs „Szamanizm od podstaw” u Izy nie jest tym, czym wydaje się być. Nie jest 'kursem’ jakich wiele. Jest SPOTKANIEM. Z Izą jako prowadzącą, ale i po prostu człowiekiem. Ze wspólnotą ludzi podobnie odbierających świat. A przede wszystkim – z samym sobą. A to wszystko w świętej przestrzeni kręgu. Bywa też KONFRONTACJĄ z otaczającą rzeczywistością, aby w efekcie stać się KALIBRACJĄ do Koła Życia.

Zjęcia z drugiej edycji

Wanda:
Dla mnie to była i jest nadal prawdziwa magia. Począwszy od tego, że po serii osobistych przeżyć na kurs do Izy „wrzuciło mnie” „przypadkiem?”, mnie, kompletnego laika. Z sezonu na sezon z coraz większym zapałem uczyłam się nowej jakości życia i postrzegania świata. Czułam całą sobą, jakie to moje i jak mocno ze mną koresponduje. Kurs pomógł mi wzmocnić w sobie to, co warte było wzmocnienia i oczyścić się z tego, co uwierało. Mocne, powiedziałabym nawet, że wymagające ramię Izy służyło nam wszystkim, abyśmy byli konsekwentni i rzetelni krocząc ścieżką szamanizmu. Obecnie jest dla mnie oczywiste, że będę doskonalić się w tej cudownej sztuce, celebrować prostotę, doceniać i rozumieć żywioły natury, przyrodę i cykle życia. Zyskałam instrumenty, jak bęben, grzechotka czy drumla, które pomagają i dopełniają piękno sztuki szamańskiej. Iza stała się naszą DEREKTORKĄ 😂 na zawsze obecną w moim życiu. Kurs to prawdziwy rozwój duchowy na najwyższym poziomie. Jestem Ci wdzięczna Izo, dziękuję, że nas poprowadziłaś. AHO🙏❤️