O MNIE

Nazywam się Izabela Ewa Ołdak i tworzę markę Shamanicum. Jestem absolwentką poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz holenderskiego Instytutu Sztuki. Jestem artystką, malarką, tatuatorką, kobietą mocy, wizjonerką, inicjatorką i kuratorką rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza Czasem”. Autorką kilkudziesięciu wystaw, performanców, warsztatów i wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą.

Równolegle ze swoją pracą twórczą rozwijam swoje umiejętności na ścieżce duchowej. Pasjonuję się praktykami szamańskimi, ezoteryką i mistycyzmem. Praktykuję rytuały związane z żywiołem Ognia, prowadzę warsztaty rozwoju duchowego. Wyznaję życie w zgodzie z Naturą, zdobywając wiedzę poprzez kontakt z duchową częścią przyrody, pracę z Kołem Życia, szamańskim bębnem, duchami i siłami przyrody, Zwierzętami Mocy i Tarotem.

Mitákuye Oyás’iŋ

Powrót do korzeni

W 2010 roku zostałam pobłogosławiona przez buriackiego szamana Walentina Chagdajewa, na wyspie Olchon leżącej na jeziorze Bajkał na Syberii. Ta podróż wyznacza moment fuzji ścieżki artystycznej z duchowością. To wtedy zrealizowałam swoją pierwszą ceremonię, pozwalając na prowadzenie przez duchy Olchonu.

Od 2015 roku prowadzę Ceremonie Szałasu Potu. Do tej praktyki zostałam wprowadzona przez Wojciecha Jóźwiaka oraz wzbogacona poprzez uczestnictwo w ceremoniach prowadzonych przez Keitha Chief Moona, Davida Thomsona, Daniela Cortesa, Maestro Manuela Rufino, Valerie Salez oraz Nesa Kruka. Moje ceremonie są podróżą poprzez kierunki świata i żywioły, oraz cztery etapy ludzkiego życia, co daje bardzo mocny efekt psychologiczny i poznawczy.

Bęben, którego używam podczas swoich ceremonii został przebudzony przez Keitha Chief Moona, który nadał mi również szamańskie imię duchowe: Mii Sta Kii ii Tsoo Waska Akii (Mountain Forest Lady).

Izabela Ewa Ołdak
Izabela Ewa Ołdak

Moi mistrzowie

Od stycznia 2021 roku pobieram nauki u szamanki, uzdrowicielki i psycholożki Evy Ruprechtsberger. Eva jest kontynuatorką nauk Sandry Ingerman i Michaela Harnera. Oprócz tego, jest również uczennicą Swamiego Vishwanandy, założyciela Bhakti Marga.

Od maja 2022 roku biorę udział w seminarium prowadzonym przez chakaskiego szamana Walerego Topojewa, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szamanizmu syberyjskiego.

W 2023 roku zostałam certyfikowana jako praktyk szamanizmu linii przekazu Sandry Ingerman. To ogromny zaszczyt, gdyż jestem jak dotąd jedyną reprezentantką tych metod na Polskę.

Na swojej ścieżce duchowego rozwoju poznałam techniki marszu transowego, chodzenia po ogniu, pogrzebu wojownika, pracy ze snami i roślinami mocy.

Zapoznałam się również z magią ludową, konchowaniem, świecowaniem uszu oraz oczyszczaniem jajem. Posiadam także I i II stopień Reiki.

Do tej pory odbyłam dwukrotne odosobnienia medytacyjne (Vipassana) oraz liczne podróże w celach rozwoju duchowego (Syberia, Indie, Filipiny, Azerbejdżan, Maroko, Serbia, Gruzja).

Trzymam przestrzeń kręgu (Kręgi Kobiet, Kręgi Mieszane, Twórcze Grono). Pracuję z bębnem szamańskim i drumlą, które traktuję jak wierzchowce przenoszące do innych wymiarów. Od kilku lat maluję także lica bębnów w mistyczne symbole i wzory ułatwiające wejście w trans i odbywanie podróży.

Na co dzień prowadzę pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim, gdzie tworzę swoje mistyczne obrazy, prowadzę warsztaty i wydarzenia artystyczne.