BĘBNY

Bęben to narzędzie magiczne, żywa istota

Shamanicum - BĘBNY
Shamanicum - BĘBNY

Jednym z najbardziej potężnych aspektów grania na bębnach i powodem dla którego ludzie robili to od początku bycia człowiekiem jest to, że bębnienie powoduje zmianę świadomości człowieka. Poprzez rytmiczne powtarzanie rytualnych dźwięków ciało, umysł i system nerwowy zostają doenergetyzowane i przemienione. Kiedy grupa ludzi gra rytm przez dłuższy okres czasu ich fale mózgowe zostają zsynchronizowane z rytmem, który dzielą między sobą. Im dłużej trwa bębnienie, tym synchronizacja staje się mocniejsza. To najstarsza forma świętej komunii.

Layne Redmond

ZNACZENIE BĘBNA

Bęben jest nieodzownym elementem ceremonii, rytuałów i spotkań w kręgu.

Historia bębna obręczowego sięga czasów prehistorycznych, kiedy to używany był głównie jako instrument rytualny wprowadzający w stan transu.

Rytmiczne, jednostajne bębnienie powoduje zmianę świadomości człowieka, gdzie ciało i umysł zostają naładowane wibracją dźwięków przypominających uderzenia serca. To właśnie ten sposób bębnienia jest wykorzystywany po dziś dzień przez szamanów wielu kultur do wprowadzania w trans oraz odbywania wewnętrznych podróży mających na celu przywracanie zdrowia oraz równowagę psychiczną. Podczas tzw. „szamańskiej podróży” można odnaleźć swoje Zwierzęta Mocy, przewodników duchowych a nawet spotkać się z przodkami.

Bęben symbolizuje kobietę a pałeczka mężczyznę, grając tworzymy więź, budując harmonię pomiędzy tymi pierwiastkami, możemy nawet leczyć nasze związki lub harmonizować tą energię we własnym ciele.

Wybijając jednostajny rytm synchronizujemy się z wibracją bębna nawet na poziomie serca oddziaływując i zmieniając także fale mózgowe!

Pomiędzy bębnem a jego posiadaczem wytwarza się absolutnie niepowtarzalna więź, odzwierciedlająca to, co dzieje się w naszym życiu i ciele.

Osobiście traktuję bęben, jako narzędzie magiczne, żywą istotę, a nadając mu wzory i symbole kierunkuję jego moc.

Wykorzystuję również bębny do podróży szamańskich, traktując je jak wehikuły, służące do podróży do trzech światów (Świat Górny, Dolny i Środkowy), pozyskiwania Sprzymierzeńców i Zwierząt Mocy; do odzyskiwania fragmentów duszy, dywinacji, diagnozy wglądów w siebie, do leczenia ciała i wywoływania wizji.

ARCHIWUM

Przez ostatnie pięć lat pomalowałam lica ponad 200-u bębnów. Zaczęło się od kolekcji malowanej henną, potem była kolorowa kolekcja psychodelicznych wzorów. Nieustannie powiększa się seria ze Zwierzętami Mocy, Kręgami Kobiet oraz mandalami. Poniżej znajdują się galerie bębnów, które podzieliłam na różne kolekcje.

KOLEKCJA SZAMAŃSKA

DRZEWO ŻYCIA

ZWIERZĘTA MOCY

BOGINIE

MANDALA I SYMBOLE

KOLEKCJA PSYCHODELICZNA