Powitanie Wiosny- Równonoc

Równonoc to czas zrównania dnia i nocy- dzięki czemu znajdujemy się w punkcie idealnej równowagi. Od tego momentu dnia zacznie być więcej niż nocy, co oznacza przypływ energii i wzrostu.
Osobiście dla mnie Równonoc Wiosenna jest rozpoczęciem nowego roku, czasu gdy wszystko budzi się do życia, odradza, popycha naprzód. To także czas symbolicznego połączenia energii męskiej i żeńskiej, odnowy i wspólnego wysiewania nasion, które Wiosną wyrosną i zakwitną na płodnej, powracającej do Życia Ziemi.

CEREMONIA DESPACHO, 20 marzec, Portal Mocy, Maków Podhalański

Serdecznie zapraszam na obchody Równonocy Wiosennej, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia Despacho.
Spotkanie odbędzie się w konwencji kręgu, gdzie będziemy mogli się przedstawić, opowiedzieć o tym co aktualnie dzieje się w naszym życiu i ukierunkować energię tak, by stworzyć odpowiednią dla siebie intencje. By zasiać nowe ziarna na kolejny sezon.
Podczas tej ceremonii stworzymy dziękczynną mandalę, nazwaną Despacho. Ta praktyka pochodzi z Ameryki Południowej i jest to rodzaj modlitwy dziękczynnej, działania magicznego, gdzie każdy element ma swoje znaczenie i często jest dziękczynieniem dla Pachamamy- Matki Ziemi i duchów Natury.
Będziemy wspólnie tworzyć tą mandalę z rożnych nasion, kwiatów i liści, a w każdy z nich będziemy wdmuchiwać naszą intencję. To za dziękujemy i co chcemy przywołać do swojego życia, „zasiać” na ten nowy sezon.
Kiedy mandala jest gotowa, gramy i śpiewamy by naładować wibracją dźwięku każdy jej element.
Na koniec zwijamy ją w tobołek i spalamy, tak by duch Ognia mógł ponieść nasze modlitwy i wesprzeć manifestacje naszych intencji.
To wyjątkowe spotkanie, będzie wypełnione energią radości, dziękczynienia, wiosny, witania nowego cyklu.

 

🔸 Co przywieźć?
– wygodne ubrania
– kapcie lub ciepłe skarpety
– ziarna, płatki kwiatów czy liści
– przekąski na wspólny stół

🔸Czas i miejsce:
Środa 20.03.2024, g.: 18:00 (bardzo proszę się nie spóźniać) kończymy ok 21:30
Portal Mocy
ul Bema 8
Maków Podhalański
To miejsce zamieszkuje pies i kot.

Jeśli jesteś z daleka i potrzebujesz noclegu, to mam do dyspozycji dwa pokoje gościnne, cena z własnym śpiworem to 60zł za noc.

🔸 Cena 100-200zł  wg. własnych możliwości i hojności.
🔸 Zapisy na: izabela.oldak@gmail.com lub 791940466

🔸 Spotkanie prowadzi Izabela Ewa Ołdak

Z zawodu jestem artystką sztuk pięknych, malarką, tworzę także tatuaże intencyjne, wydarzenia kulturalne, warsztaty. Lubię mówić o sobie wizjonerka, kobieta mocy, czy istota wielowymiarowa.
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki ArtEz w Enschede w Holandii. Moja twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, murale i instalacje scite-specific oraz land-art.
Swoją ścieżkę artystyczną łączę z praktyką szamańską. Zajmuję się szamańskimi technikami uzdrawiania, min. odzyskiwaniem duszy, ekstrakcją, odprowadzaniem zmarłych. Prowadzę ceremonie, trzymam kręgi i uczę innych praktyki na warsztatach np. „Medycyny bębna czy „Rocznym Kursie Szamańskim”.
Jestem uczennicą chakaskiego szamana dr. Walerego Topojewa oraz szamanki, uzdrowicielki i psycholożki Evy Ruprechtsberger, dzięki której poznałam szamańskie techniki uzdrawiania Sandry Ingerman i zostałam certyfikowana jako praktyk szamanizmu tego przekazu. 

Jestem także założycielką marki Shamanicum , gdzie dziele się swoją szamańską wiedzą.
Od 2021 roku prowadzę otwartą pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim.
🔸 Spotkanie odbędzie się w pracowni Portal Mocy w Makowie Podhalańskim. Można tutaj zatopić się w kolorach i pięknie wszechobecnej sztuki, zapachach świec i kadzideł oraz dźwiękach muzyki.
Portal Mocy jest przestrzenią otwartą na rozmaite wydarzenia kulturalne. Odbywają się tutaj spotkania w kręgu, wydarzenia muzyczne, warsztaty artystyczne oraz rozwoju duchowego.
Serdecznie zapraszam do poznania tego magicznego miejsca.